2021-10-27 - 2021-10-31
Krušné hory

Details

 • Start: 2021-10-27
 • End: 2021-10-31
 • Cost: 6000 Kč
 • Event Category Mládež

Organizer

 • Phone 724923573
 • Email info@eduaventura.cz

Zveme tě na putování Krušnými horami, zveme tě na Expedici Krušné hory. Expedice ti poskytne nezapomenutelný zážitek za hranicemi komfortní zóny – naučíš se překonávat fyzickou námahu, být soběstačný v přírodě a spolupracovat v týmu. Tvojí expediční skupinu bude tvořit minimálně 6 účastníků ve věku 15 až 21 let. Společně se na expedici připravíte v přípravné fázi, v níž získáte potřebné tábornické dovednosti. Mezi ně se řadí například  poskytování první pomoci v přírodě, orientace v terénu, vaření atd. 

Kdy a kde

Expedici Krušné hory, a tedy putování v přírodě, předchází víkendové setkání ve dnech 16. – 17. 10. , které je zaměřeno na stmelení tvojí skupiny. Získáš dovednosti pro putování v přírodě, které se ti jistě budou hodit. Samotná Expedice Krušné hory se uskuteční od 27. 10. do 31. 10. 2021 na hřebeni Krušných hor. Putování započne ve městě Křimov. Dále pak budeš putovat po krušnohorské hřebenovce, která je součástí projektu Stezka Českem (https://www.stezkaceskem.cz/). Celková trasa je dlouhá přibližně 65 km a bude rozdělena do 5 dnů. Místa k nocování budou zajištěna na soukromých pozemcích se souhlasem majitele, nebo na místech k tomu určených.

Pro koho

Pokud je ti 15 až 24 let, tak pojď do toho s námi. Ve skupině bude maximálně 10 podobně naladěných lidí.

Cena

Cena za tvůj nezapomenutelný zážitek je pouze 6 000 Kč. V ceně jsou zahrnuty podklady k přípravě expedice, odborný dozor, strava v podobě ingrediencí (budeš si s dalšími vaří v přírodě ze surovin) a případné poplatky za kempování.

V případě, že akci překazí omezení nařízená vládou, účastnický poplatek vracíme v plné výši.

Přípravná setkání

Instruktor provede tvoji skupinu expediční přípravou. Přípravné setkání je naplánována na víkend ve dnech 16. – 17. 10. Uskuteční se v Karlových Varech (místo a podmínky budou upřesněny). Dále budeš připraven do online přípravy, která započne přibližně měsíc a půl před začátkem expedice.

Expediční příprava a výcvik zahrnuje tyto oblasti:

 • orientaci v terénu
 • expediční stravu
 • výběr tábořiště
 • vybavení
 • první pomoc a jednání v krizových situacích
 • fyzickou přípravu
 • způsoby zaznamenávání a další práce s účelem expedice

Strava

Stravování je zahrnuto v ceně expedice. V přípravné fázi si vyzkoušíš vařit na různých tipech vařičů a zároveň si naplánuješ ve skupině jídelníček na expedici. Potřebné ingredience vám pak budou zakoupeny, abyste si mohli vařit jídla během putování.

Vybavení

Před příjezdem na přípravné setkání dostaneš seznam věcí, které by sis měl obstarat a mít s sebou na setkání i na expedici.  Vybavení do skupiny (věci na vaření, mapa, buzola, apod.) bude zajištěno. 

Jak se přihlásit

Do 31. září 2021 zašlete vyplněný formulář, kde nám napíšete osobní údaje a kontakt na zákonného zástupce. Obratem Vám zašleme podrobnější informace a další materiály.

Dne 6. 9. a 20.9. 2021 od 19:00 se zároveň uskuteční online informační setkání, ve kterém zájemcům shrneme nejdůležitější body expedice a zodpovíme dotazy ohledně akce. 

Online setkání proběhne prostřednictvím aplikace Google Meet na adrese: https://meet.google.com/xoc-ugof-zhd. Pro přihlášení do online setkání stačí pouze kliknout na odkaz.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, napište na email info@eduaventura.

Součást expedice je i plnění DofE programu

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je prestižní vzdělávací program pro všechny ve věku 13 až 24 let. Motivuje v osobním rozvoji, smysluplném trávení volného času a přináší klíčové dovednosti pro budoucí studium i kariéru.

Jednou z podmínek úspěšného absolvování programu je účast na expedici. Proto přicházíme s nabídkou Expedice Krušné hory, díky které si může účastník splnit jednu z podmínek programu DofE. Podrobnější informace o programu DofE naleznete na stránkách https://www.dofe.cz/