DofE program

Zveme tě do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který je příležitostí, jak získat nové přátele, silné zážitky a užitečné dovednosti. Programu zúčastnilo už přes osm milionů mladých lidí z celého světa a k nim se můžeš přidat i ty. Program DofE je tady od toho, aby ti pomohl zdolat výzvy, které bys chtěl(a) překonat a splnit si sny, které máš.

Co ti DofE program přinese?

  • zlepšíš se ve věcech, které tě baví
  • obdržíš mezinárodně uznávaný certifikát
  • najdeš si čas na pomoc druhým
  • získáš skvělé zkušenosti, které se hodí do budoucího života
  • na své DofE aktivity můžeš získat finanční podporu z Fondu DofE

Jak DofE program probíhá?

Délka trvání programu záleží na tom, kterou si zvolíš úroveň. Na výběr je bronzová, stříbrná a zlatá. V úrovni, kterou si zvolíš se pravidelně věnuješ aktivitám ze tří oblastí, každé z nich 1 hodinu týdně. Oblasti DofE jsou pohyb, dovednost a dobrovolnictví. U každé aktivity si stanovíš určitý cíl, který tě bude motivovat a posouvat dál. Na závěr ještě absolvuješ týmovou expedici v přírodě. Celou svou cestu programem zaznamenáváš do online aplikace, a když potřebuješ pomoc, máš k dispozici vedoucího, který ti poradí.

Více informací nalezneš na webu programu: https://www.dofe.cz/o-programu

Pro koho je DofE program určen?

Program je pro všechny ve věku od 14 do 24 let.

Co můžete během DofE program očekávat?

Vstup do programu je dobrovolný a jeho účastníci mezi sebou nesoutěží. V programu DofE budeš mít čas i podporu od svého vedoucího. Na základě tvých zájmů , schopností a ambicí ti pomůže stanovit si cíle v jednotlivých oblastech programu. K dosažení těchto cílů tě dovede jen tvá vytrvalost a odhodlání. Nakonec tě čeká skvělý pocit z dosaženého úspěchu, posunutí hranic toho, co dokážeš, získání nových zkušeností, zážitků a kontaktů. Z programu DofE si odneseš jen tolik, kolik do něj vložíš, protože v něm stejně jako v životě k opravdovému úspěchu nevedou žádné zkratky.

Za vložené úsilí navíc získáš prestižní certifikát – Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu, který ti předají významné osobnosti z České republiky či Velké Británie a jenž ti může pomoci k přijetí na střední školu, vysokou školu nebo do vysněného zaměstnání.

Kdy se můžeš zapojit?

Vstoupit do DofE programu můžeš kdykoliv. Je to jen na tobě, kdy začneš.

Pokud tě nabídka zaujala, kontaktuj nás na e-mail info@eduaventura.cz. Sdělíme ti více informací a pomůžeme ti se zapojením do programu.