Proč meditovat?

Meditace

Meditace pomáhá soustředit se, zbavit se stresu, zlepšit náladu, uzdravit se a léčit, vzdát se dobrovolně věcí  zanechat určitých činností, zlepšit svou intuici a udržovat vlastní život v rovnováze. Představuje dodnes jediný možný způsob, jak se stále cítit pokojně a uvolněně.

To jací jste a jaký máte život, vychází z vaší mysli. Svůj svět si můžete vytvořit a vaše mysl je dílnou, kde všechno začíná. Zvolíte si, kým chcete být, kdo ve vašem životě bude přítomen a jak s ním budete jednat. Můžete si vybrat zaměstnání, své bydliště i styl, kterým se prezentujete.

Vy jste ten jediný, kdo skutečně ovládá svůj život, a nikdo další vás k ničemu nemůže přimět, pokud mu to nedovolíte. Když jste opravdu šťastní, nepřemýšlíte a vaše mysl je klidná. Pokud vám však připadá, že nejste dost dobří, nebo se obáváte, že se nikdy nedočkáte vytoužených věcí, opravdu se to stane. Strachy a fobie, myšlenky o tom, že bez něčeho nedokážete žít nebo že to, co chcete, nikdy nezískáte, jsou pouze představy vaší vlastní mysli. Ve skutečnosti vám nic nebrání žít tak jak chcete, a být tím, kým chcete opravdu být.

Meditace je cesta, jak můžete jemně a ovlivňujícím způsobem pracovat se svou myslí a být schopni si uvědomit, pochopit a odstranit cokoliv, co vás omezuje nebo  kvůli čemu se cítíte nešťastní. Také umožňuje poznat své pravé já a vykonat změny, které vám pomohou komunikovat a zvládat život snadněji. Díky ní si možná lépe poradíte se strastmi každodenního života a dokážete se nad ně povznést.